Singer | SMC 1412 | Number of stitches 15 | White
| All | |
| Automatic winding | Yes |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 420 mm |
| Gross height (mm) | 345 mm |
| Gross weight | 6.5 kg |
| Gross width (mm) | 225 mm |
| Muud funktsioonid | 15 sewing programs Zigzag stitch width and lenght adjustment Buttons and zipper sewing Application sewing, darning Double needle sewing Removable table with accessories box Metal vertical shooter. |
| Net weight | 4.9 kg |
| Nööpaugu tüüp | 4-step |
| Packing quantity | 1.00 pc(s) |
| Palette Qty | 30 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 1582 g |
| Pistete arv | 15 |
| Plastic (No PET) | 18 g |
| Producer | Singer |
| Producer product name | SMC 1412 |
| Süstiku tüüp | Vertical |
| Tare weight (kg) | 1.6 kg |
| Tarvikud kaasa arvatud | Universal foot Zipper foot L shaped screwdriver Trimmer/brush tool Neddle pack (3 pcs.). |
| Toote värv | White |
| Tüüp | Automatic |
| Võimsus | 85 W |
| Volume (m3) | 0.0326025 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | Yes |
Sildid: singer smc 1412 number of stitches 15 white, 1412, singer, omblusmasinad

